NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Цветни аспекти В галерия "Седем" бе открита фотоизложба, илюстрираща 17-те глобални цели за устойчиво развитие на ООН
2700
Цветни аспекти

В галерия "Седем" бе открита фотоизложба, илюстрираща 17-те глобални цели за устойчиво развитие на ООН

В галерия "Седем" в Сливен бе открита фотоизложба, илюстрираща 17-те глобални цели за устойчиво развитие на ООН. Това съобщи Дора Куршумова от "Обществен дарителски фонд Сливен" (ОДФ). Изложбата е част от кампанията на Фонда "За да действаш, трябва да разбираш", чиято цел е да убеди сливенската общественост, че е изключително важно всички хора да участват в реализирането на глобалните цели и превръщането на планетата в по-добро място за живеене.  Автор на снимките е Лили Корнитска, която е направила фотосите в Сливен и региона

| 11 Юни 2024, 18:56 ч.
В галерия
В галерия "Седем" бе открита фотоизложба, илюстрираща 17-те глобални цели за устойчиво развитие на ООН
Снимка © Дора Куршумова

В галерия "Седем" в Сливен бе открита фотоизложба, илюстрираща 17-те глобални цели за устойчиво развитие на ООН. Това съобщи Дора Куршумова от "Обществен дарителски фонд Сливен" (ОДФ).

Художествената галерия “Борис Денев“ във Велико Търново ще представи изложбата “Васил Стоилов, верен на живота“, посветена на 120 години от рождението на бележития художник от 6 юни.

В експозицията ще бъдат показани творби от фондовете на Художествена галерия “Борис Денев“, Софийска градска художествена галерия, Художествена галерия “Проф. Теофан Сокеров“ и Художествена галерия – Стражица и от  частни колекции. Васил Стоилов – един от класиците на изобразителното изкуство, завършва с отличие през 1927 година Художествената академия в класа на проф. Цено Тодоров. 

Същата година  участва в първа обща художествена изложба с творбите си “Гостенка“, “Умрели дървета“, “Селянин“ и “Пейзаж“. “Гостенка“ привлича вниманието на критиката и за нея пишат Стефан Митов, Евдокия Петева, Сирак Скитник, Димитър Полянов, Чудомир. След спечелена едногодишна стипендия замина

Изпълнителната агенция за българите в чужбина награди днес лауреатите в 28-ото издание на литературния конкурс „Стефан Гечев“, 23-ия конкурс по рисуване „България в моите мечти“ и 15-ото издание на конкурса по пеене „Любка Рондова“. 

Церемонията по връчване на наградите от традиционните конкурси за деца и юноши от българските общности в чужбина се проведе днес в Националния дворец на децата в София.  

По думите на водещата Йоанна Драгнева конкурсите са част от инициативите за популяризиране на българския език и култура сред нашите сънародници зад граница. 

„Конкурсите имат за цел да стимулират изучаването и опознаването на богатото ни културно наследство, както и да насърчат чувството за национална идентичност сред младите българи, живеещи извън пределите на родината ни“, каза тя. 

Аз съм част от тези конкурси в последните 25 години

От 2 до 7 август в Боровец ще се състои третият международен джаз фестивал на името на д-р Емил Илиев, съобщават организаторите.

По думите им на поканата на фестивала са се отзоваха седем световноизвестни групи и двама индивидуални изпълнители, които идват за първи път в България. Музиканти от общо 12 страни ще озвучат планинския курорт  (Португалия, Индонезия, Швеция, Норвегия, Дания, Канада, Унгария и др.).

Публиката, със сигурност, ще аплодира вокалната група от Белгия – Just Vox, които със своите тембри възпроизвеждат звуците на китара, бас, тромпет и клавишни, а бийтбоксерът им – на вокалните перкусии, и звучат като цял оркестър, коментират организаторите.

Shuffle Demons са хит на фестивалите по целия свят с над 1000 концерта и 10 албума, владеят сцената не само с фен

Изложбата „Хванати в спирала“ на японската художничка Нобуко Уеда може да бъде посетена в делничните дни до 13 септември в галерия "Мисията" към Държавния културен институт на Министерството на външните работи (МВнР), съобщиха от МВнР. 

Експозицията, която бе открита вчера, е част от 35-ото издание на Дните на японската култура в България и се провежда в рамките на традиционния Хартиен арт фестивал в София, организиран от фондация „Аматерас“.

Официални гости на събитието освен авторката Нобуко Уеда бяха заместник-министърът на външните работи Мария Ангелиева, Н.Пр. г-н Хисаши Мичигами, посланик на Япония в България, проф. Тодор Тодоров, президент на фондация „Аматерас“, Даниела Тодорова, главен организатор от фондация „Аматерас“ и други артисти, участващи в Дните на Япония, както и много дипломати, артисти и гос

Концерт на хор Тiscali ще се състои на 13 септември в Националното музикално училище, в София по повод 120-годишнината му. Входът е свободен, съобщават организаторите от Италианския културен институт в България и сдружението за социални и културни инициативи на Сардиния „Сардика“, в София. 

Тiscali е група хорови изпълнители от Сардиния, обединени от взаимна, голяма и устойчива страст към музиката и пеенето. Специфичните интереси на хора са насочени към музиката, в частност – към народното пеене. Репертоарът предлага прочит на откъси от произведения от музикалната и поетичната култура на Сардиния, от религиозни събития, особено песнопенията от Страстната седмица или от молитвената деветница за Рождество Христово, но и свързани със социални теми, сатира, забавления, т

Изложбата е част от кампанията на Фонда "За да действаш, трябва да разбираш", чиято цел е да убеди сливенската общественост, че е изключително важно всички хора да участват в реализирането на глобалните цели и превръщането на планетата в по-добро място за живеене. 

Автор на снимките е Лили Корнитска, която е направила фотосите в Сливен и региона. Техните сюжети са свързани с бедността и глада, климатичните промени, запазване на екосистемата на планетата.

На откриването присъстваха директори и представители на сливенски професионални гимназии, които получиха по един комплект от 18 рамкирани фотоса, които да окачат на подходящи места в училищата. Смятаме, че това е начин за визуално въздействие върху младите хора в Сливен, каза още Куршумова.

Българските фотографи трудно представят своята работа извън страната, защото това е свързано с лобита и финансиране. Има много талантливи хора, които работят друго, за да преживяват. Може да се каже, че изкуството в България е хоби за артистите. От друга страна, архивите с художествена фотография се пазят от частни организации и не са достъпни нито в музеи, нито във виртуалната среда.Това мнение изрази Надежда Павлова, която е куратор в галерия „Синтезис“, преподавател в Наци оналната художествена академия и Нов български университет и член на управителния съвет на Българската фотографска академия. 

Тя гостува във Варна на творческите срещи, организирани във „Фотосинтезис“. Павлова има поглед върху тази сфера от културната сцена от 15 години. 

По думите й изяви на нашите фотографи излизат трудно извън страната, защото както и в другите изкуства има лобита, в кои

Над 2500 посетители са посетили събитието "Фестивалия" в Пазарджик. То включваше музикални изпълнения, културни изживявания и атракции, а повече от 500 награди бяха раздадени само в първия ден на фестивала, съобщиха от пресцентъра на Община Пазарджик.

Във събитието участие са се представили и над 25 изложители на различни видове продукция, добавят още те.

Припомняме, че есенният културен фестивал, който продължи три дни, се проведе за пръв път в Пазарджик. Част от изпълнителите, които взеха участие бяха група "Сигнал", Пецата, "Ахат", Rocka Rolla и Приятели, DJ Momo, DJ Joko, DJ Megamix, DJ Fireboyy, Георги Джалъзов и Silent Madness.

Национален театрален фестивал на любителските театри ще се състои на 27 и 28 септември в Нова Загора, каза Станимира Кънчева, началник отдел „Култура, медийна политика и интеграция на малцинствата“ в Община Нова Загора.

Организатори са Община Нова Загора и Народно читалище „Д.П.Сивков-1870".

Традиционно фестивалът се провежда през месец юни, но тази година в нощта преди началото му в Нова Загора падна градушка, в града бе обявено бедствено положение и културното събитие бе отложено, обясни Станимира Кънчева.

Фестивалът бе включен като първо мероприятие в програмата по случай празника на Нова Загора - Петковден. Много от участниците обаче няма да могат да се включат и той ще се редуцира в рамките на тези два дни, посочи тя.

Ще бъдат представени девет постановки. Участие са потвърдили театрални състави от Нова Загора, Раднево, Гълъбово,

С три изложби Регионалният исторически музей (РИМ) „Стою Шишков“ в Смолян ще се включи в Европейските дни на наследството, които се провеждат за 26-ти пореден път, съобщиха от музея.  

Отворена ще бъде изложбата „Петьофи обикаля света“, която е за известния унгарски поет и революционер Шандор Петьофи, изготвена по поръчка на Министерството на външните работи и външноикономическите отношения на Унгария с подкрепата на Литературен музей „Петьофи”.

Посетителите ще могат да посетят и „Времето на Алафрангата“ – изложба на Регионалния етнографски музей в Пловдив, представяща времето през 19 век, когато стилът „Алафранга” става популярен и отразява влиянието на европейската култура.

В зала „Традиции и съвременност“ е изложено новопостъпилото дарение от наследниците на гайдаря Стою Чонга

Варненската опера ще представи тази вечер на форума Опера в Летния театър Триптиха от едноактни опери на Пучини „Мантията“, „Сестра Анджелика“ и „Джани Скики“. Постановката е с декори и костюми от Пучиниевия фестивал в Торе дел Лаго в Италия, а адаптацията за лятната сцена във Варна е на режисьорката Ада Гура. 

Спектакълът е посветен на 100-годишнината от смъртта на композитора. Диригент е Якопо Сипари ди Пескасероли, който е дирижирал трите заглавия в Торе дел Лаго през 2018 г. Неотдавна той бе удостоен от фондация „Пучини“ с титлата „Посланик на изкуството на Пучини“. Според него Триптихът, който е последната завършена творба на композитора, е може би най-трудната му опера. Тя е написана по време на Първата световна война като отговор на страданията, породени от събитията. 

Постановката е едно от най

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театралният фестивал „Алтер его“ очаква трупи от България, Франция, Германия, Канада, Израел и Италия
От 21 до 25 октомври ще се проведе международният театрален фестивал „Алтер его“, съобщават организаторите от театър-лаборатория „Алма алтер“, с подкрепата ...
Филмът "Емилия Перес" на Жак Одиар ще представя Франция в международната категория на наградите "Оскар"
Мюзикълът "Емилия Перес" на Жак Одиар е избран от Франция да се състезава в категорията за най-добър международен филм на наградите "Оскар", предаде АФП, позовавайки се на Национал ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Повелителката на глината
Регионалният исторически музей в Разград ще представи в специална изложба „Повелителката на глината“ творчеството на известната керамичка Ели Неделчева, съобщиха от кул ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Цветни аспекти
2700
Цветни аспекти

В галерия "Седем" бе открита фотоизложба, илюстрираща 17-те глобални цели за устойчиво развитие на ООН

Изложбата е част от кампанията на Фонда "За да действаш, трябва да разбираш", чиято цел е да убеди сливенската общественост, че е изключително важно всички хора да участват в реализирането на глобалните цели и превръщането на планетата в по-добро място за живеене.Автор на снимките е Лили Корнитска, която е направила фотосите в Сливен и региона.

| 11 Юни 2024, 18:56 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
В галерия
В галерия "Седем" бе открита фотоизложба, илюстрираща 17-те глобални цели за устойчиво развитие на ООН
Снимка © Дора Куршумова

В галерия "Седем" в Сливен бе открита фотоизложба, илюстрираща 17-те глобални цели за устойчиво развитие на ООН. Това съобщи Дора Куршумова от "Обществен дарителски фонд Сливен" (ОДФ).

Изложбата е част от кампанията на Фонда "За да действаш, трябва да разбираш", чиято цел е да убеди сливенската общественост, че е изключително важно всички хора да участват в реализирането на глобалните цели и превръщането на планетата в по-добро място за живеене. 

Художествената галерия “Борис Денев“ във Велико Търново ще представи изложбата “Васил Стоилов, верен на живота“, посветена на 120 години от рождението на бележития художник от 6 юни.

В експозицията ще бъдат показани творби от фондовете на Художествена галерия “Борис Денев“, Софийска градска художествена галерия, Художествена галерия “Проф. Теофан Сокеров“ и Художествена галерия – Стражица и от  частни колекции. Васил Стоилов – един от класиците на изобразителното изкуство, завършва с отличие през 1927 година Художествената академия в класа на проф. Цено Тодоров. 

Същата година  участва в първа обща художествена изложба с творбите си “Гостенка“, “Умрели дървета“, “Селянин“ и “Пейзаж“. “Гостенка“ привлича вниманието на критиката и за нея пишат Стефан Митов, Евдокия Петева, Сирак Скитник, Димитър Полянов, Чудомир. След спечелена едногодишна стипендия замина

Изпълнителната агенция за българите в чужбина награди днес лауреатите в 28-ото издание на литературния конкурс „Стефан Гечев“, 23-ия конкурс по рисуване „България в моите мечти“ и 15-ото издание на конкурса по пеене „Любка Рондова“. 

Церемонията по връчване на наградите от традиционните конкурси за деца и юноши от българските общности в чужбина се проведе днес в Националния дворец на децата в София.  

По думите на водещата Йоанна Драгнева конкурсите са част от инициативите за популяризиране на българския език и култура сред нашите сънародници зад граница. 

„Конкурсите имат за цел да стимулират изучаването и опознаването на богатото ни културно наследство, както и да насърчат чувството за национална идентичност сред младите българи, живеещи извън пределите на родината ни“, каза тя. 

Аз съм част от тези конкурси в последните 25 години

От 2 до 7 август в Боровец ще се състои третият международен джаз фестивал на името на д-р Емил Илиев, съобщават организаторите.

По думите им на поканата на фестивала са се отзоваха седем световноизвестни групи и двама индивидуални изпълнители, които идват за първи път в България. Музиканти от общо 12 страни ще озвучат планинския курорт  (Португалия, Индонезия, Швеция, Норвегия, Дания, Канада, Унгария и др.).

Публиката, със сигурност, ще аплодира вокалната група от Белгия – Just Vox, които със своите тембри възпроизвеждат звуците на китара, бас, тромпет и клавишни, а бийтбоксерът им – на вокалните перкусии, и звучат като цял оркестър, коментират организаторите.

Shuffle Demons са хит на фестивалите по целия свят с над 1000 концерта и 10 албума, владеят сцената не само с фен

Изложбата „Хванати в спирала“ на японската художничка Нобуко Уеда може да бъде посетена в делничните дни до 13 септември в галерия "Мисията" към Държавния културен институт на Министерството на външните работи (МВнР), съобщиха от МВнР. 

Експозицията, която бе открита вчера, е част от 35-ото издание на Дните на японската култура в България и се провежда в рамките на традиционния Хартиен арт фестивал в София, организиран от фондация „Аматерас“.

Официални гости на събитието освен авторката Нобуко Уеда бяха заместник-министърът на външните работи Мария Ангелиева, Н.Пр. г-н Хисаши Мичигами, посланик на Япония в България, проф. Тодор Тодоров, президент на фондация „Аматерас“, Даниела Тодорова, главен организатор от фондация „Аматерас“ и други артисти, участващи в Дните на Япония, както и много дипломати, артисти и гос

Концерт на хор Тiscali ще се състои на 13 септември в Националното музикално училище, в София по повод 120-годишнината му. Входът е свободен, съобщават организаторите от Италианския културен институт в България и сдружението за социални и културни инициативи на Сардиния „Сардика“, в София. 

Тiscali е група хорови изпълнители от Сардиния, обединени от взаимна, голяма и устойчива страст към музиката и пеенето. Специфичните интереси на хора са насочени към музиката, в частност – към народното пеене. Репертоарът предлага прочит на откъси от произведения от музикалната и поетичната култура на Сардиния, от религиозни събития, особено песнопенията от Страстната седмица или от молитвената деветница за Рождество Христово, но и свързани със социални теми, сатира, забавления, т

Автор на снимките е Лили Корнитска, която е направила фотосите в Сливен и региона. Техните сюжети са свързани с бедността и глада, климатичните промени, запазване на екосистемата на планетата.

На откриването присъстваха директори и представители на сливенски професионални гимназии, които получиха по един комплект от 18 рамкирани фотоса, които да окачат на подходящи места в училищата. Смятаме, че това е начин за визуално въздействие върху младите хора в Сливен, каза още Куршумова.

Българските фотографи трудно представят своята работа извън страната, защото това е свързано с лобита и финансиране. Има много талантливи хора, които работят друго, за да преживяват. Може да се каже, че изкуството в България е хоби за артистите. От друга страна, архивите с художествена фотография се пазят от частни организации и не са достъпни нито в музеи, нито във виртуалната среда.Това мнение изрази Надежда Павлова, която е куратор в галерия „Синтезис“, преподавател в Наци оналната художествена академия и Нов български университет и член на управителния съвет на Българската фотографска академия. 

Тя гостува във Варна на творческите срещи, организирани във „Фотосинтезис“. Павлова има поглед върху тази сфера от културната сцена от 15 години. 

По думите й изяви на нашите фотографи излизат трудно извън страната, защото както и в другите изкуства има лобита, в кои

Над 2500 посетители са посетили събитието "Фестивалия" в Пазарджик. То включваше музикални изпълнения, културни изживявания и атракции, а повече от 500 награди бяха раздадени само в първия ден на фестивала, съобщиха от пресцентъра на Община Пазарджик.

Във събитието участие са се представили и над 25 изложители на различни видове продукция, добавят още те.

Припомняме, че есенният културен фестивал, който продължи три дни, се проведе за пръв път в Пазарджик. Част от изпълнителите, които взеха участие бяха група "Сигнал", Пецата, "Ахат", Rocka Rolla и Приятели, DJ Momo, DJ Joko, DJ Megamix, DJ Fireboyy, Георги Джалъзов и Silent Madness.

Национален театрален фестивал на любителските театри ще се състои на 27 и 28 септември в Нова Загора, каза Станимира Кънчева, началник отдел „Култура, медийна политика и интеграция на малцинствата“ в Община Нова Загора.

Организатори са Община Нова Загора и Народно читалище „Д.П.Сивков-1870".

Традиционно фестивалът се провежда през месец юни, но тази година в нощта преди началото му в Нова Загора падна градушка, в града бе обявено бедствено положение и културното събитие бе отложено, обясни Станимира Кънчева.

Фестивалът бе включен като първо мероприятие в програмата по случай празника на Нова Загора - Петковден. Много от участниците обаче няма да могат да се включат и той ще се редуцира в рамките на тези два дни, посочи тя.

Ще бъдат представени девет постановки. Участие са потвърдили театрални състави от Нова Загора, Раднево, Гълъбово,

С три изложби Регионалният исторически музей (РИМ) „Стою Шишков“ в Смолян ще се включи в Европейските дни на наследството, които се провеждат за 26-ти пореден път, съобщиха от музея.  

Отворена ще бъде изложбата „Петьофи обикаля света“, която е за известния унгарски поет и революционер Шандор Петьофи, изготвена по поръчка на Министерството на външните работи и външноикономическите отношения на Унгария с подкрепата на Литературен музей „Петьофи”.

Посетителите ще могат да посетят и „Времето на Алафрангата“ – изложба на Регионалния етнографски музей в Пловдив, представяща времето през 19 век, когато стилът „Алафранга” става популярен и отразява влиянието на европейската култура.

В зала „Традиции и съвременност“ е изложено новопостъпилото дарение от наследниците на гайдаря Стою Чонга

Варненската опера ще представи тази вечер на форума Опера в Летния театър Триптиха от едноактни опери на Пучини „Мантията“, „Сестра Анджелика“ и „Джани Скики“. Постановката е с декори и костюми от Пучиниевия фестивал в Торе дел Лаго в Италия, а адаптацията за лятната сцена във Варна е на режисьорката Ада Гура. 

Спектакълът е посветен на 100-годишнината от смъртта на композитора. Диригент е Якопо Сипари ди Пескасероли, който е дирижирал трите заглавия в Торе дел Лаго през 2018 г. Неотдавна той бе удостоен от фондация „Пучини“ с титлата „Посланик на изкуството на Пучини“. Според него Триптихът, който е последната завършена творба на композитора, е може би най-трудната му опера. Тя е написана по време на Първата световна война като отговор на страданията, породени от събитията. 

Постановката е едно от най

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театралният фестивал „Алтер его“ очаква трупи от България, Франция, Германия, Канада, Израел и Италия
Филмът "Емилия Перес" на Жак Одиар ще представя Франция в международната категория на наградите "Оскар"
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Повелителката на глината
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.